Untitled Document
Untitled Document
 

KEMER'DE KAYMAKAM KRİZİ

   Bayramali Köse,Urasla takıştı görevinden alındı. İstifa edip Rizeden vekil adayı oldu, seçilemedi. Kemere yine kaymakam oldu. CHPye yakınlık gösterince AK Partili Başkan çileden çıktı.  

Yaklaşık iki ay önce mahkeme kararıyla Kemer Kaymakamlığı görevine iade edilen Bayramali Köse ilçede krize yol açtı. Kaymakam Kösenin krize neden olan atamasının hikayesi iki yıl öncesine dayanıyor. Hakkındaki bir şikayetin değerlendirilmesi için AKPli Tekirova Belediye Başkanı ve aynı zamanda GATAB Başkanı olan Yusuf Urasa soruşturma izni veren Kemer Kaymakamı Bayramali Köse, bir anda hükümet partisinin hedefi haline geldi.


Ne şerefsizlik yaptım? dedi


Geçici görevle Antalya Vali Yardımcılığına atanan Köse, Ben ne şerefsizlik yaptım da görevden aldınız? diyerek İçişleri Bakanlığını hedef aldı. Daha sonra da istifa edip Rizeden bağımsız milletvekili adayı oldu, ancak seçilemedi. Açtığı davayı kazanan Köse yeniden Kemere atandı. Deniz otobüsü seferleri sırasında CHPli Başkan Mustafa Akaydın ve İl Başkanı Devrim Kök ile yakınlığı gözden kaçmayan Köseye AKPli Uras tepki gösterdi.


Antalyanın Kemer İlçesinde bugünlerde kaymakam krizi yaşanıyor. Mahkeme kararıyla yaklaşık iki ay önce görevinden alındığı Kemere yeniden atanan Bayramali Köse, CHPli Başkan Mustafa Akaydın ve İl Başkanı Devrim Kök ile yakınlaşınca AKPli GATAB Başkanı Urasın tepkisini çekti.


AKP tayin etti, MHP plaket verdi


Kaymakam Kösenin atanma olayının hikayesi iki yıl öncesine dayanıyor. Hakkındaki bir şikayetin soruşturulması için AKPli Tekirova Belediye Başkanı ve aynı zamanda GATAB Başkanı olan Yusuf Urasa soruşturma izni veren dönemin Kemer Kaymakamı Bayramali Köse, hükümet partisinin bir anda hedefi haline geldi. Kaymakamın Kemerin gelişmesine engel olduğu ve AKPli belediyelerin rahat çalışmasını engellediği yönünde iddialar ortaya atıldı. Bu gelişmeler üzerine özel bir gece düzenleyen MHPli Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Köseye ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı hemşehrilik beratı verdi


Bir süre sonra da kaymakamlık görevinden alınan Bayramali Köse, geçici görevle Antalya Vali Yardımcılığına atandı. Ancak bu atamaya çok sert tepki gösteren Kaymakam Köse, düzenlediği basın toplantısıyla, Beni ne diye görevden aldınız? diyerek İçişleri Bakanlığına gerekçe sordu. Tepkisini ilerleten Köse, Bu atamayı gören bir çok vatandaş kimbilir ne şerefsizliği yaptı da görevinden alındı? diyecektir. Şimdi ben soruyorum. Ben ne şerefsizliği yaptım da görevimden aldınız? Bugüne kadar elimize de, dilimize de çok şükür sahip olduk. Ömrümün 365 günü 24 saatini incelersek eğer benimle ilgili bir namussuzluk, şerefsizlik bir hırsızlık bulsunlar kendi cezamı kendim veririm diyerek beklenmedik bir çıkış yaptı.


İçişlerinene Soruşturma açın dedi


İçişleri Bakanlığının hakkında soruşturma açmasını isteyen Köse, Kim haklı, kim haksız ortaya çıksın dedi. Bakanlık Köseyi Aydın Vali Yardımcılığına atadı. Köse buradaki görevine başlamadan istifa ederek siyasete gireceğini belirtti ve memleketi Rizeden bağımsız milletvekili adayı oldu. Ancak seçilemeyince dava açarak görevine iadesini istedi. Mahkeme Bayramali Kösenin görevinden alınış biçimini haksız bulup yeniden aynı göreve atadı. Kösenin ardından Kaymakamlık koltuğuna oturan Murat Bulacak ise merkeze alınırken Köse, mahkeme kararıyla yeniden Kemer Kaymakamı oldu.


 Önceki gün CHPli Büyükşehir Belediyesinin seferlerine başladığı deniz otobüsü töreni için Antalyaya gelen Kemer Kaymakamı Bayramali Köse, tüm etkinliklerde başrol oynadı. Deniz otobüsünde en ön koltukta Başkan Mustafa Akaydın ve CHPnin yeni İl Başkanı Devrim Kök ile beraber oturan Kaymakam Kösenin samimiyeti gözden kaçmadı. Kemerde de ev sahipliği yapan Köse, hem Belediye Başkanı Akaydını, hem de CHP İl Başkanı Kökü araçlarına kadar giderek uğurlaması ilçede Kaymakam Köse, CHPye yakınlık gösterdi dedikodularının yayılmasına neden oldu.


GATAB Başkanı çileden çıktı


AKPli Tekirova Belediye Başkanı ve aynı zamanda GATAB Başkanı olan Yusuf Uras, bu gelişmeler üzerine tepki göstererek, deniz otobüslerinin seferlerinden haberlerinin dahi olmadığını söyledi. Uras, Bu ilçenin bir seçilmiş yöneticileri vardır. Antalyadan Kemere deniz otobüsleri seferleri başlıyor bize haber verilmiyor, çağrılmıyor ama kaymakam beyimiz en önde yer tutuyor. Bu bölgenin alt yapısından, temizliğinden, arıtmasından, suyundan, deniz kirliliğinden biz sorumluysak bize de haber verilmeliydi. Kaymakam Kösenin ev sahipliği yapmasına şaşırmamak lazım. Zaten açıklamalarıyla bizim partimizi ve partimizden seçilmiş belediye başkanlarını hedef aldığı her haliyle ortada. İlçede araştırma yapılsın, kaç kişi bu kaymakamı seviyor, hizmetlerini beğeniyor ortaya çıkar dedi.


Kaymakam Bayramali Köse ise iki ay önce görevine döndüğü Kemerde var gücüyle hizmet için çalıştığını belirterek, Polemiklere girmek istemiyorum, kimin ne dediğini de bilmiyorum. Ben söyleyeceklerimi zamanında söyledim diyerek fazla açıklama yapmak istemediğini belirtti. CHP ile yakınlaştığınız iddia ediliyor sorusuna da cevap vermeyen Köse, Çok önemli bir toplantıdayım dedi. Kemerdeki kaymakam polemiğinin nasıl sonlanacağı veya bu krizin ne zaman biteceğini herkes merak ediyor. 

14:45:14 / 08-06-2012 - Manşetler  -   Ali BULDU / EKSPRES GAZETESİ
Ad Soyad:
E-mail:
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :
 En Çok Okunan Haberler